Maj 19 2024 06:04:20
Nawigacja
· Strona Główna
· Artykuły
· Download
· Forum
· Galeria
· Kontakt
· Szukaj
Zobacz temat
Nowe nad Wisłą, Neuenburg an der Weichsel » Portal Nowego nad Wisłą » Forum
 Drukuj temat
Niezbadane, tajemnicze miejsca naszego miasta!
mchris
Ceo,w latach 50-tych,całe Nowe chodziło do parowu.Szczególnie w czerwcu.Powitanie lata.

Grał tam zawsze zespół muzyczny.Oczywiście wszystkie instrumenty były wtedy akustyczne,gitary i inne instrumenty nie miały wtedy jeszcze wzmacniaczy i inn.udogodnień.

Atrakcją wieczorów był namydlony słup,na czubku którego było zawieszone m.inn. pęto kiełbasy ,lub flaszka wina.Słup miał z 10 m.wysokości.Amatorów do zdobycia trofeum było co niemiara.Widzowie też mieli ubaw po pachy.Niektórzy już mieli sięgać po łup i ześlizgiwali się ku uciesze gapiów.Dzisiaj takie zabawy byłyby zabronione ze względu na BHP.
 
W parowie w latach 70-tych była jeszcze strzelnica,pamiętam że w LO chodziłem tam na strzelanie.Mchris ma rację,że krajobraz tam się zmienił przez lata.Osiki były 2-metrowej wys. było sporo przestrzeni,dziś tam można zabłądzić.



 
sat
tak...dziś trzeba byłoby zatrudnić straż pożarną,karetkę pogotowia,policję,aby zorganizować w tym terenie zabawę tego typu.

Myślę,że nikt dzisiaj nie chciałby sobie umydlić ubrania.Łatwiej przecież powiedzieć "pożycz 1.20zl!",

jak wspinać się za winem.

[ Wiadomosc edytowana przez : sat _FIL 2002-09-07 16:27 ]
 
sat
..chciałbym wrócić do cmentarza,na który trafiłem przed paroma tygodniami.Chciałem wam coś pokazać-będąc tam pstryknałem zdjęcie, ba nawet dwa -z obawy ,że nie wyjdzie.Nie posiadam cyfrowego aparatu,ale zdjęcia z aparatu ,który posiadam wychodza zawsze nienagannie.

Przeważnie na 36 klatek-36 zdjęć...to chyba już normalnośc od czasu,kiedy przeszliśmy z aparatu Druh,Cmena itp...

Film poszedł do wywołania.Za dwa dni odbór,potem kontakt z kimś kto posiada skaner i mi zdjęcie zeskanuje...a potem niespodzianka dla portalu.Odebrałem zdjęcia.Zacząłem przeglądać zdjęcia,oczywiście te z wakacji na bok,w pierwszym rzędzie szukałem tych z cmentarza.

Jesteście ciekawi jak wyszło..????

Zdjęcie zrobione w ciemnym miejscu,ale widać za drzew jasne niebo,było wykonane latem około 16.00

Zdjęcie w miarę wyraźne,ale przed krzyżem ,który sfotografowałem unosi się lekka mgła,zdjęcie niczym z filmu (może nieraz oglądaliście?) Archiwum X. Nie wyszło krzyknąłem wkurzony!!Mleko,nie pamiętam takich zdjęć.Zdjęcia które nie wychodza są albo niedoświetlone,albo prześwietlone...a tu unoszace się obłoki....Szukałem drugiego zdjęcia...pamiętałem ,że zrobiłem drugie z innej pozycji,na wypadek gdyby jakieś promienie wpadały w obiektyw..

Zdjęcie nie zostało wykonane.

To nie koniec.Zająłem się zdjęciami z wakacji.Połowa zdjęć nie została wywołana.

Chyba w firmie wykonującej zdjęcia coś się pomieszało.Na zdjęciu-podglądzie-spojrzałem ,wszystkie zdjęcia są dobre-wszystkie do wywołania.Negatywy poszły natychmiast do reklamacji-prosiłem o ponowne wykonanie brakujących zdjęć.Panie były zdziwione..."Rzadko sięcoś takiego zdarza...przepraszały.

Nic nieszkodzi...poczekam kolejne dwa,trzy dni.

Przychodza zdjęcia.Są!!! Szukam brakującego zdjęcia z krzyżem(tego dugiego,bodaj lepszego,bez "mgły"-nie ma !!!!! Negatywy pójdą jeszcze raz do wywołania....



 
arek
Pewnie poszedles do fotografa tam zaraz obok Ciebie , tam gdzie miales najblizej... Tam lepiej nie idz... A swoja droga, jak juz je bedziesz mial to daj znac to wpadne po nie i zeskanuje...[addsig]
 
miasto-nowe.com
sat
..myślisz ,że to tylko niesolidność firmy,i to firmy która była zawsze solidna,nie byłem tam gdzie myślisz.Wywołuję zdjęcia w Bydgoszczy.

Może nie powinnienem tego miejsca fotografować? Może te zdjęcia,nie mają wyjść?
 
arek
może.....[addsig]
 
miasto-nowe.com
sat
..jutro otrzymasz zdjęcie...jeśli uznasz za słuszne to je tu umieścisz...OK?
 
arek
[addsig]
 
miasto-nowe.com
sat
Popatrzcie sami! Ta mgła niczym londyńska,a w tle piękna pogoda,słońce,samo miejsce jest ustronne i piękne!!!

Myślę, że to jednak jakaś skaza wynikająca ze źle padającego światła wpłynęła na zdjęcie.



[ Wiadomosc edytowana przez : sat _FIL 2002-09-15 00:10 ]
 
mchris
Myśle młodzieży,że ta kapitalna mgiełka,pojawiła się nie bez przyczyny.To rozsierdzone duchy nieszczęśników tam pogrzebanych,wkurzone że Sat im przeszkodził.Zdjęcie jest bardzo poprawne technicznie.Sat ,wyślij je do TVN-u do programu "To nie do wiary"
 
sat
..cały czas się zastanawiam,czy czasami nie paliłem papierosa-chociaż,byłem w lesie,suchym lesie,raczej staram się być ostrożnym...To mógłby być dymek z papierosa.Zdjęcie jest dość dobrze naświetlone jak na warunki oświetlenia w tym miejscu.

[ Wiadomosc edytowana przez : sat _FIL 2002-09-18 17:41 ]
 
arek
dla mnie ciekawy efekt na tym zdjeciu )))



[addsig]

[ Wiadomosc edytowana przez : ceo-bot _FIL 2002-09-20 21:08 ]
 
miasto-nowe.com
mchris
Sat powinien być specjalistą w filmach od efektów specjalnych.Muszę Cie chyba zarekomendować do zarządu kinematografii.Może te Twoje umiejętności wykorzystają.Filmy polskie bardzo by zyskały na atrakcyjności.
 
arek
Super efekt, doslownie nadawalbys sie do filmow typu Resident Evil, polecam go kazdemu!!! Sat jak bedziesz chcial to ci go podrzuce bo jest naprawde warty obejrzenia. Trzyma w napieciu! Jak chodzenie w nocy po lesie...[addsig]
 
miasto-nowe.com
sat
Spielberga ze mnie już nie da i proszę mi nie kadzic,ale kiedyś kręciłem filmy 8mm na taśmie czarno-białej i kolorowej,Mchris o tym wiesz.W tym momencie przypomniało mi się,że w tym miejscu kiedys spacerowałem i kręciłem filmy,musze to wygrzebac ze starych kartonów i spróbowac to odnaleźć,może coś znalazłbym . CeO na pewno mam sfilmowane pola,na których jeszcze nie było twojego bloku.Pamiętam to -ponieważ to był mój jeden z pierwszych filmów.

 
mchris
Przy moim ostatnim komentarzu,nie sugerowałem się tym ,że kręciłeś wcześniej filmy.Chociaż przy tym zdjęciu krzyża widać rękę mistrza kamery.Jak by Ci się udało coś z tych klatek filmu kręconego na polu na górach umieścić na portalu,to by było świetnie.
 
sat
...pomyślę...zimowe wieczory przede mną.

A więc stara celuloidowa tasma ,klej,przycinarka,sklejarka,projektor,kamera wideo,potem zgranie na CD,troche pracy..
 
arek
jak juz rozmawialismy to wiesz ze ja odpadam, nie mam pojecia jak to zrobic ...[addsig]
 
miasto-nowe.com
sat
..myślę,że to tylko kwestia wrzucenia pliku avi. lub jakiego podobnego.Problem,że ja nie mam kamery wideo,ale jakoś sobie poradzę.Filmy są stare i porwane.Ale obiecuję coś ciekawego znaleźć-coś co może być ciekawostką dla portalu.
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować lub nie masz konta?
Skontaktuj się z administratorem portalu - admin@miasto-nowe.com
Losowa Fotka
Ostatnie komentarze
News
Dziękuję i wzajemnie ż...
Wzajemnie Arku. Tym sz...
12 października ukaże ...
Dziesięć lat... Aż tru...
Tak jak pisze kapa - z...
Artykuły
Uzypełnienie, [url]htt...
ciekawy materiał dotyc...
[img]https://bi.im-g.p...
58Wiktoria prosze: [ur...
Arek, masz jakiś link ...
Informacja do 58Wiktor...
Dodatkowa informacja d...
Bies, masz może zdjęci...
Tak, została część bud...
Super, dziękuję. Coś n...
Fotogaleria
Poniżej link do wspomn...
Wystawa została zorgan...
Dzieki za kolejne info...
Na wystawie w zamku je...
Obecnie to juz history...
Dziękuję za informację.
Kapa daj namiar mniej ...
Nawet tyle nie zostało...
Piękne czasy, piękne m...
Portal ma się dobrze, ...
[i]Kurier Bydgoski 03-...
Kolejna publikacja z n...
[i]"Zakłada się park m...
Musi byc to gdzies udo...
Ciekawe ile osób otrzy...
Ile drzew rosło w tamt...
Ciekawy i rzetelny art...
R.I.P. (*) (*) (*)
Piękny motocykl : [url...
chyba tak ;)
Ostatnie artykuły
· Przyjaciel 1900 - 1901
· Fragmenty książki El...
· Przyjaciel 1899
· Przyjaciel 1897 - 1898
· Przyjaciel 1896
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Artykul "Utracona pr...
· Co z tym Neuenburgie...
· Rodzina Stasiewskich
· Wszelkie info o lini...
· Młynarz z Nowego Fra...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnio dodane zdjęcia

Nadanie imienia sali...

...a swego nie znacie.

Stary cmentarz

Bar Sambor

Po schodach w górę i...

Blacharz i Mistrz de...

Katastrofa samochodo...

Nowe - ośrodek przem...

Targi Meblowe w Nowe...

Otwarcie Targów Mebl...

W królestwie stolarz...

Organizatorzy Targów...

Targi Meblowe w Nowem

Katastrofa samochodo...

Z uroczystości 3- ma...

W Persie 30 XI 2019

Bzowo Restauracja M....

Planty zimą

Piękna niedziela w N...

Piękna uroczystość n...

W przyszłym roku tar...

W pomorskiej stolicy...

Królewstwo meblarzy ...

Jubileusz zasłużoneg...

Cenny zabytek histor...

Grupa członków Stron...

Sambor I gdański

Z WĘDRÓWEK PO POMORZ...

Wycieczka parowcem C...

Niespodzianka
Wygenerowano w sekund: 0.11 - 29 zapytań MySQL 16,129,922 unikalnych wizyt